rightitem

Junior Világbajnokság 2008

Sziasztok!

Az idei junior Tájfutó VB-nek Svédország adott otthont, ahol klubbunkat és Magyarországot jómagam és Dorka képviselte.
Június 25-én este érkeztünk meg Göteborgba, ahol elfoglaltuk a családiasnak mondható szobácskánkat. (11-en laktunk egy szobában) Természetesen ez egy edzőtáborban nem jelenthet problémát, de egy Vb-n az ember kicsit több helyet igényel, mint 2-3 m2 (főleg ha abban az ágya is benne van). Az edzőtáborban megismerkedhettünk a terepekkel és a katonák különös életével: reggeli 6-7 óra között, ebéd 11-12 óra között, vacsi 16-17 óra között. (kaja-futás-kaja-futás-kaja-éhezés.)

Június 30-án hétfőn került sor a sprint versenyre. (M20-as pálya: http://www.gmok.nu/jwoc2008/documentDownload.php?file=45) egy ilyen pálya előtt, az ember sok mindenre gondol. Nehéz lesz. Nagyon fárasztó. 20% erdőben… nagyon oda kell majd figyelni…Meg tudom csinálni. Nyomni kell…
Aztán megkaptam a térképet. Az első 5 átmenet nem is tűnt olyan vészesnek figyelni a házakra és nyomni. Ez jól is megy a magyaroknak Kerényi Máté az ötösig vezetett.
Majd jöttek a technikásabb pontok 6-8 ami erdőben volt. Nehéz arra figyelni, hogy ugyan úgy nyomd, mint kint a házak között. Majd megint altatós átmenetek 8-11, és végül 11-16-ig ami eldöntötte a versenyt. Egy sprint verseny a gyors útvonalválasztásokról szól, 11-12ben ránéztem, semmi, ránéztem még egyszer, semmi, okok akkor menyünk át középen, és én még így sem hagytam annyit az átmenetben, mint a többi magyar fiú.

Turcsán Gábor 81.

A verseny után következett a megnyitó, amit egy vidámparkban bonyolítottak le. Hát igen, aki volt már ilyen helyen az tudja, hogy milyen, aki nem annak csak annyit tudok javasolni, hogy menjen el. A megnyitó érdekessége volt, hogy egy olyan rock banda lépett fel amelynek az énekese junior világbajnok volt Franciaországban.

Másnap szünnap volt.

A szokásos. Elején 5 átmenet altatás. Jól lekövethető és jól futható átmenetek.
Aztán megkaptuk a csemegét, mondjuk nem annyira mint a döntőn, de arról majd később.
Svédországban a szikla felszínek jelölésére használják a Finnországból megszokott szürkét (ha nincs rajta semmilyen növényzet) és a sárga színt ha elvétve fű, vagy bokor is található a sziklán. Hát 5 nap svéd tájfutó tapasztalattal még mindig zavaró volt, hiszen mikor sziklákon rohangál az ember, akkor a sárga színre várná a tisztást és nem a facsemetés sziklákat.
Az eredményekről annyit, hogy: A döntőbe került: Péley Dorottya, Őry Eszter, Lenkei Zsolt, Szabó András, B döntő: Szerencsi Dóra, Fenyvesi Laura, Tóth Réka, Kerényi Máté, C döntőbe: én (na ezzel nem voltam elégedett, nagyon nem)

Másnap vagyis 3-án következtek a közép táv döntők. (M20 A döntő térképe: http://www.gmok.nu/jwoc2008/documentDownload.php?file=64) én röviden csak annyit tudnék elmondani,hogy szikla-mocsár-szikla és még egy kicsi mocsár.

C döntő: Turcsán Gábor 18.

Ismét Szünnap következett. Elhajóztunk egy közeli szigetecskére, ahol a vízmelegsége miatt inkább napzuhannyal töltöttük az időt fürdés helyett.

Július 5-e a Normáltáv napja volt. Nagyon kemény volt fizikálisan és technikailag is mocsarak kis kúpok, és térdig érő aljnövényzet nehezítette a futást. (M20-as pálya: http://www.gmok.nu/jwoc2008/documentDownload.php?file=116) Hát itt elmaradt a szokásos altatás, azaz a könnyű első pontok. A részlet gazdag domborzat miatt már az elején oda kellett (kellett volna) figyelni. A magyar csapatból Kerényi Máté és Szabó András is úgy döntött, hogy feladja és rápihen a váltóra, ami egy elfogadható indok lett számomra. (legalábbis a pálya teljesítése után)

Szabó András Disq

Július 6-án volt a váltó. Ahol minden megtörténhet és általában meg is történik. Meg is történt. (M20-as egyik pálya: http://www.gmok.nu/jwoc2008/documentDownload.php?file=135)
Kerényi Máté a pálya közepén eltörte a lábujját (belerúgott egy kőbe), de a pályáját végig futotta. Sajnos Lenkei Zsolt kihagyott egy pontot (egy vonalban voltak, nem vette észre) és csak Szabó András célba érkezése után tudta meg. A fiú csapat az 10. helyen végzett volna. A Lányok az 12. helyen értek célba.